Kırmızı Biber Nedir? Ne İşe Yarar?

Kırmızıbiber günlük yaşantımızın bir parçası olup, Guinea pepper, Fruit de piment rouge diye de anılmaktadır. Biberin Anavatanı Güney Amerika ve Kuzey Amerika’nın güneyidir. Amerika’dan İspanyol ve Portekizliler tarafından Eski Dünya’ya getirilmiştir. Türkiye, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Fars’ta çok kullanılmaktadır. Kırmızıbiber sıcağı ve bol güneş almayı sever. 50’ya yakın yetişmiş türü vardır. Baharat türleri olan bitkiler genellikle kurak toprakları severler. Kırmızıbiberin boyu 60cm’ye kadar uzayabilir. Kökleri kazık şeklinde olup 1 yıllık bitkidir.

v1

Kırmızıbiberin yaprakları geniş mızrak şeklinde olup, bazı kesimler ise sivri uçludur Yaprakların üst kısımları koyu yeşil, altları ise açık yeşildir. Biberin olgunlaşarak sonradan kurutularak toz haline getirilir. Tadı acı ve yakıcı olup kendine özgü hafif bir kokusu bulunur.

v2

Kırmızıbiberin besin değeri ise:

Kapsaisin, hidroksisinnamik türevleri, kersetinin 0-glikozidleri, luteolin ve krisoeriyol, ve bir çok C-glikozil flavonlar, C vitamini, A vitamini öncülü, N-palmitoyil-vanillamid (palvanil) içerir.

v3

 Kırmızıbiberin bilen bazı etkileri ise şöyledir:

Sindirim sitemine yardım eder. Sindirim sistemi için yardımcı olan kırmızıbiber mide suyunu üretimini teşvik eder.  Mide ve bağırsaktaki fazla gazın atılmasına yardımcı olabilir.

Baş ağrısı için kullanılabilir. Kırmızıbiber ağrı ve iltihapların geçmesi için yardımcı olabilir. Bitkiden elde edilen bitki jeli ağrıyan yerlere sürülebilir. Ağrıyı azaltarak yaşam kalitesini arttırır.

Kalp-damar rahatsızlıkları için destekleyicidir. Damar tıkanıklığı için kullanılabilir. Kolesterolü düşürebilir.

Biber çayı soğuk algınlığı ve üşütmeleri için faydalıdır. Bağışıklık sistemini uyarır.

Metabolizmayı hızlandırır. Bel bölgesi zayıflaması için kullanılabilir.  Biber içerdiği bileşenler sayesinde kilo vermek için de kullanılabilir. Ancak İştahı açıcı etkisi olduğu unutulmamalıdır.

v4

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Biberiye, biberiye çayı, biberiye yağı, biber, biber çeşitleri, biber nasıl yetiştirilir, biber kaç kalori, biber tuzu, biber ağacı, biber besin değeri, biber balsamı, biber bitkisi, biber jel, biber jeli kullananlar, biber jeli kadınlar kulübü, biber jeli kullanımı, biber jeli kullanan var mı, biber jeli fiyatı, biber jeli faydaları


Biber Jeli Türkiye
Biber Jeli Satın Al

Biber Jeli Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Biber Jeli | Biber Jeli Nedir - RSS - Google Sitemap
Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir, teşhis veya tedavi yerine geçmez. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticiden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden www.biberjelisiparis.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime veya eczacıya danışınız. www.biberjelisiparis.com internet sitesindeki bilgilerin, sağlık uzmanı veya doktora danışılmadan kullanılması önerilmez. Sonuçlar; Kullanım şekline göre veya kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Herkesde aynı oranda sonuç iddia edilemez.

Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nın bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici" kapsamında algılanmalıdır. www.biberjelisiparis.com internet sitesini kullanan kişiler, site kullanım şartlarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?
uzamax supratall kaçkar ayısı balı